Kamery IP – na straży bezpieczeństwa domowników i mienia

Kamery IP – na straży bezpieczeństwa domowników i mienia

Każdy z nas chce zapewne, aby jego dom pozostał bezpieczny i niemożliwy do sforsowania przez zuchwałego włamywacza. Niestety, profesjonalna ochrona bardzo często znajduje się ponad możliwościami przeciętnego zjadacza chleba. Firmy ochroniarskie nie należą bowiem do szczególnie tanich, a jeśli ochrona ma być zapewniona wyłącznie na czas weekendowego wyjazdu, tego typu inwestycje zwyczajnie mijają się z celem. Nie oznacza to jednak, że zostajemy tu pozostawieni sami sobie. Producenci nowoczesnych urządzeń oferują nam bowiem niezwykle praktyczne rozwiązanie, jakim są kamery IP. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego naprawdę warto jest korzystać z tego typu urządzeń.

Działanie kamer IP

W przeciwieństwie do zwykłej kamery, urządzenie IP jest w stanie nie tylko rejestrować obrazy i dźwięki, ale również przesyłać je drogą internetową. Kamery tego typu nie muszą być podłączane do komputera – musimy im jedynie zapewnić zasilanie oraz połączenie z internetem. Po podłączeniu urządzenia, możemy w każdej chwili spojrzeć jej okiem. Dzięki temu, możliwe staje się wyłapywanie intruzów nawet wtedy, gdy przebywamy obecnie w innej miejscowości. Wybierając urządzenie, powinniśmy upewnić się również, że zostało ono wyposażone w tryb nocny. W przeciwnym razie, możliwy będzie wyłącznie monitoring za dnia, czyli wtedy, gdy ryzyko włamania i tak jest dość niewielkie. Powinniśmy również upewnić się, że dana kamera umożliwia odtwarzanie i zarządzanie nagraniami za pośrednictwem urządzenia mobilnego, na przykład smartfona lub tabletu.

Wybierając kamerę IP, nie wolno jest nam też zapominać o jej zdolności do pracy na zewnątrz budynku. Nierzadko zdarza się bowiem, że nieobeznany klient kupuje model do monitoringu, będący tak naprawdę kamerą wewnętrzną. Wówczas dochodzi do przedwczesnego zużycia kamery oraz poważnych uszkodzeń, spowodowanych najczęściej wilgocią. Nie oznacza to oczywiście, że modele wewnętrzne są tu bezużyteczne – możemy bowiem umieścić je w dyskretnym miejscu, aby na gorącym uczynku przyłapać podstępnych intruzów. Uzyskamy wówczas znakomite dowody, które można będzie przekazać policji.