XIV Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

W dniach 4-6 września do Polanicy Zdrój zjechało z całej Polski 38 kobiecych oraz męskich drużyn ochotniczych straży pożarnych, które okazały się najlepsze w swoich województwach. Uroczystość inauguracyjna odbyła się w Parku Zdrojowym. Zawody otworzyli wspólnie wiceprezes ZG ZOSP RP Teresa Tiszbierek i Zastępca Komendanta Głównego nadbryg. Piotr Kwiatkowski.

 

W sobotę 5 września na Stadionie Miejskim stanęły do walki o miano najlepszych w Polsce w sporcie pożarniczym. Zmagania drużyn, które dawały z siebie wszystko, fantastyczny doping przybyłych tłumnie kibiców, a także świetna pogoda sprawiły, że były to bardzo udane zawody. Nie zabrakło emocjonujących chwil, ale również kontuzji, gdy zawodnicy walczyli o punkty dla drużyny jak o życie.

Uroczystość otwarcia oraz zakończenia zawodów uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Mykanów.

Ciekawa, obszerna relacja tego wydarzenia zostanie opublikowana w październikowym numerze „Strażaka”.

Poniżej podajemy szczegółowe wyniki wszystkich startujących drużyn w poszczególnych konkurencjach.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyły:

Drużyny męskie

     1 miejsce  OSP Dobrów, woj. wielkopolskie                               z wynikiem    88,53 pkt.
     2 miejsce  OSP Stara Wieś, woj. lubelskie                                 z wynikiem    89,38 pkt.
     3 miejsce  OSP Szkopy, woj. mazowieckie                                 z wynikiem    91,34 pkt.

Drużyny kobiece

     1 miejsce  KDP Dobrów, woj. wielkopolskie                               z wynikiem    101,18 pkt.
     2 miejsce  KDP Żelazna, woj. opolskie                                      z wynikiem    104,48 pkt.
     3 miejsce  KDP Smardzewice, woj. łódzkie                                z wynikiem    104,70 pkt.

 

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:

            • ćwiczenie bojowe,
            • sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami.
 
Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco: 
 
w grupie „A” - męskie drużyny pożarnicze:
 
Ćwiczenie bojowe
 
     1 miejsce  OSP Bystrowice, woj. podkarpackie                          z wynikiem    30,04 pkt.
     2 miejsce  OSP Raszowa, woj. opolskie                                    z wynikiem    30,93 pkt.
     3 miejsce  OSP Stara Wieś, woj. lubelskie                                z wynikiem    32,26 pkt.
     4 miejsce  OSP Poniatów, woj. łódzkie                                     z wynikiem    33,13 pkt.
     5 miejsce  OSP Dobrów, woj. wielkopolskie                              z wynikiem    33,39 pkt.
     6 miejsce  OSP Cisie, woj. śląskie                                            z wynikiem    34,06 pkt.
     7 miejsce  OSP Szkopy, woj. mazowieckie                                z wynikiem    34,64 pkt.
     8 miejsce  OSP Lubstynek, woj. warmińsko-mazurskie              z wynikiem    35,16 pkt.
     9 miejsce  OSP Czeczewo, woj. pomorskie                               z wynikiem    35,60 pkt.
   10 miejsce  OSP Bierzgłowo, woj. kujawsko-pomorskie               z wynikiem    36,25 pkt.
   11 miejsce  OSP Lądek, woj. wielkopolskie                                 z wynikiem    36,50 pkt.
   12 miejsce  OSP Smardzewice, woj. łódzkie                                z wynikiem    38,84 pkt.
   13 miejsce  OSP Łomnica, woj. opolskie                                     z wynikiem    39,13 pkt.
   14 miejsce  OSP Ciepłowody, woj. dolnośląskie                           z wynikiem    39,20 pkt.
   15 miejsce  OSP Rudka, woj. podlaskie                                      z wynikiem    40,49 pkt.
   16 miejsce  OSP Świecie Kołobrzeskie,
woj. zachodniopomorskie                                                            z wynikiem    40,82 pkt.
   17 miejsce  OSP Przytkowice, woj. małopolskie                          z wynikiem    41,97 pkt.
   18 miejsce  OSP Brudzów, woj. świętokrzyskie                           z wynikiem    44,91 pkt.
   19 miejsce  OSP Śmieszkowo, woj. lubuskie                               z wynikiem    45,61 pkt.

Sztafeta pożarnicza
 
     1 miejsce  OSP Smardzewice, woj. łódzkie                               z wynikiem    52,95 pkt.
     2 miejsce  OSP Brudzów, woj. świętokrzyskie                           z wynikiem    53,36 pkt.
     3 miejsce  OSP Łomnica, woj. opolskie                                     z wynikiem    54,48 pkt.
     4 miejsce  OSP Dobrów, woj. wielkopolskie                               z wynikiem    55,14 pkt.
     5 miejsce  OSP Czeczewo, woj. pomorskie                                z wynikiem    56,22 pkt.
     6 miejsce  OSP Szkopy, woj. mazowieckie                                z wynikiem    56,70 pkt.
     7 miejsce  OSP Ciepłowody, woj. dolnośląskie                           z wynikiem    56,71 pkt.
     8 miejsce  OSP Stara Wieś, woj. lubelskie                                 z wynikiem    57,12 pkt.
     9 miejsce  OSP Śmieszkowo, woj. lubuskie                               z wynikiem    57,33 pkt.
   10 miejsce  OSP Bierzgłowo, woj. kujawsko-pomorskie                z wynikiem    58,66 pkt.
   11 miejsce  OSP Poniatów, woj. łódzkie                                      z wynikiem    58,81 pkt.
   12 miejsce  OSP Rudka, woj. podlaskie                                       z wynikiem    59,41 pkt.
   13 miejsce  OSP Przytkowice, woj. małopolskie                           z wynikiem    60,04 pkt.
   14 miejsce  OSP Cisie, woj. śląskie                                             z wynikiem    60,24 pkt.
   15 miejsce OSP Świecie Kołobrzeskie, woj. zachodniopomorskie                                                                                                                                                                         z wynikiem    60,33 pkt.
   16 miejsce  OSP Lądek, woj. wielkopolskie                                  z wynikiem    64,48 pkt.
   17 miejsce  OSP Bystrowice, woj. podkarpackie                           z wynikiem    66,20 pkt.
   18 miejsce  OSP Lubstynek, woj. warmińsko-mazurskie                z wynikiem    71,32 pkt.
   19 miejsce  OSP Raszowa, woj. opolskie                                     z wynikiem    73,26 pkt.
 
w grupie „C” - kobiece drużyny pożarnicze:
 
Ćwiczenie bojowe
 
     1 miejsce  KDP Szepietowo, woj. podlaskie                               z wynikiem    38,56 pkt.
     2 miejsce  KDP Dobrów, woj. wielkopolskie                               z wynikiem    39,19 pkt.
     3 miejsce  KDP Grodzisko Dolne, woj. podkarpackie                   z wynikiem    39,33 pkt.
     4 miejsce  KDP Smardzewice, woj. łódzkie                                z wynikiem    40,97 pkt.
     5 miejsce  KDP Raszowa, woj. opolskie                                     z wynikiem    41,27 pkt.
     6 miejsce  KDP Żelazna, woj. opolskie                                      z wynikiem    41,34 pkt.
     7 miejsce  KDP Mursy, woj. mazowieckie                                  z wynikiem    41,49 pkt.
     8 miejsce  KDP Lądek, woj. wielkopolskie                                 z wynikiem    43,10 pkt.
     9 miejsce  KDP Gwiździny, woj. warmińsko-mazurskie               z wynikiem    44,53 pkt.
   10 miejsce  KDP Łążyn, woj. kujawsko-pomorskie                       z wynikiem    44,79 pkt.
   11 miejsce  KDP Karlikowo, woj. pomorskie                                z wynikiem    45,49 pkt.
   12 miejsce  KDP Wola Morawicka, woj. świętokrzyskie                 z wynikiem    45,96 pkt.
   13 miejsce  KDP Ostrowice, woj. zachodniopomorskie                 z wynikiem    46,58 pkt.
   14 miejsce  KDP Miedźno, woj. śląskie                                       z wynikiem    46,60 pkt.
   15 miejsce  KDP Wierzbno, woj. małopolskie                              z wynikiem    47,94 pkt.
   16 miejsce  KDP Siedlnica, woj. lubuskie                                    z wynikiem    50,37 pkt.
   17 miejsce  KDP Stara Wieś, woj. lubelskie                                 z wynikiem    51,40 pkt.
   18 miejsce  KDP Obojna, woj. podkarpackie                                z wynikiem    56,21 pkt.
   19 miejsce  KDP Kwielice, woj. dolnośląskie                                z wynikiem    65,24 pkt.

Sztafeta pożarnicza
 
     1 miejsce  KDP Dobrów, woj. wielkopolskie                               z wynikiem    61,99 pkt.
     2 miejsce  KDP Żelazna, woj. opolskie                                      z wynikiem    63,14 pkt.
     3 miejsce  KDP Smardzewice, woj. łódzkie                                z wynikiem    63,73 pkt.
     4 miejsce  KDP Raszowa, woj. opolskie                                     z wynikiem    65,00 pkt.
     5 miejsce  KDP Łążyn, woj. kujawsko-pomorskie                       z wynikiem    66,27 pkt.
     6 miejsce  KDP Szepietowo, woj. podlaskie                               z wynikiem    67,20 pkt.
     7 miejsce  KDP Miedźno, woj. śląskie                                        z wynikiem    67,23 pkt.
     8 miejsce  KDP Grodzisko Dolne, woj. podkarpackie                   z wynikiem    67,75 pkt.
     9 miejsce  KDP Wierzbno, woj. małopolskie                               z wynikiem    67,99 pkt.
   10 miejsce  KDP Siedlnica, woj. lubuskie                                     z wynikiem    68,14 pkt.
   11 miejsce  KDP Wola Morawicka, woj. świętokrzyskie                  z wynikiem    68,25 pkt.
   12 miejsce  KDP Stara Wieś, woj. lubelskie                                  z wynikiem    69,63 pkt.
   13 miejsce  KDP Obojna, woj. podkarpackie                                 z wynikiem    69,68 pkt.
   14 miejsce  KDP Mursy, woj. mazowieckie                                   z wynikiem    69,69 pkt.
   15 miejsce  KDP Ostrowice, woj. zachodniopomorskie                   z wynikiem    70,00 pkt.
   16 miejsce  KDP Gwiździny, woj. warmińsko-mazurskie                z wynikiem    72,33 pkt.
   17 miejsce  KDP Lądek, woj. wielkopolskie                                   z wynikiem    75,13 pkt.
   18 miejsce  KDP Kwielice, woj. dolnośląskie                                 z wynikiem    75,64 pkt.
   19 miejsce  KDP Karlikowo, woj. pomorskie                                 z wynikiem    75,94 pkt.

 

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

w grupie „A” - męskie drużyny pożarnicze:
 
     1 miejsce  OSP Dobrów, woj. wielkopolskie                               z wynikiem    88,53 pkt.
     2 miejsce  OSP Stara Wieś, woj. lubelskie                                 z wynikiem    89,38 pkt.
     3 miejsce  OSP Szkopy, woj. mazowieckie                                z wynikiem    91,34 pkt.
     4 miejsce  OSP Smardzewice, woj. łódzkie                                z wynikiem    91,79 pkt.
     5 miejsce  OSP Czeczewo, woj. pomorskie                                z wynikiem    91,82 pkt.
     6 miejsce  OSP Poniatów, woj. łódzkie                                      z wynikiem    91,94 pkt.
     7 miejsce  OSP Łomnica, woj. opolskie                                     z wynikiem    93,61 pkt.
     8 miejsce  OSP Cisie, woj. śląskie                                            z wynikiem    94,30 pkt.
     9 miejsce  OSP Bierzgłowo, woj. kujawsko-pomorskie               z wynikiem    94,91 pkt.
   10 miejsce  OSP Ciepłowody, woj. dolnośląskie                           z wynikiem    95,91 pkt.
   11 miejsce  OSP Bystrowice, woj. podkarpackie                          z wynikiem    96,24 pkt.
   12 miejsce  OSP Brudzów, woj. świętokrzyskie                            z wynikiem    98,27 pkt.
   13 miejsce  OSP Rudka, woj. podlaskie                                       z wynikiem    99,90 pkt.
   14 miejsce  OSP Lądek, woj. wielkopolskie                                  z wynikiem    100,98 pkt.
   15 miejsce  OSP Świecie Kołobrzeskie, woj. zachodniopom.          z wynikiem    101,15 pkt.
   16 miejsce  OSP Przytkowice, woj. małopolskie                           z wynikiem    102,01 pkt.
   17 miejsce  OSP Śmieszkowo, woj. lubuskie                               z wynikiem    102,94 pkt.
   18 miejsce  OSP Raszowa, woj. opolskie                                     z wynikiem    104,19 pkt.
   19 miejsce  OSP Lubstynek, woj. warmińsko-mazurskie               z wynikiem    106,48 pkt.

 
w grupie „C” - kobiece drużyny pożarnicze:
 
     1 miejsce  KDP Dobrów, woj. wielkopolskie                            z wynikiem    101,18 pkt.
     2 miejsce  KDP Żelazna, woj. opolskie                                   z wynikiem    104,48 pkt.
     3 miejsce  KDP Smardzewice, woj. łódzkie                             z wynikiem    104,70 pkt.
     4 miejsce  KDP Szepietowo, woj. podlaskie                            z wynikiem    105,76 pkt.
     5 miejsce  KDP Raszowa, woj. opolskie                                  z wynikiem    106,27 pkt.
     6 miejsce  KDP Grodzisko Dolne, woj. podkarpackie                z wynikiem    107,08 pkt.
     7 miejsce  KDP Łążyn, woj. kujawsko-pomorskie                     z wynikiem    111,06 pkt.
     8 miejsce  KDP Mursy, woj. mazowieckie                                z wynikiem    111,18 pkt.
     9 miejsce  KDP Miedźno, woj. śląskie                                      z wynikiem    113,83 pkt.
   10 miejsce  KDP Wola Morawicka, woj. świętokrzyskie               z wynikiem    114,21 pkt.
   11 miejsce  KDP Wierzbno, woj. małopolskie                             z wynikiem    115,93 pkt.
   12 miejsce  KDP Ostrowice, woj. zachodniopomorskie               z wynikiem    116,58 pkt.
   13 miejsce  KDP Gwiździny, woj. warmińsko-mazurskie             z wynikiem    116,86 pkt.
   14 miejsce  KDP Lądek, woj. wielkopolskie                                z wynikiem    118,23 pkt.
   15 miejsce  KDP Siedlnica, woj. lubuskie                                   z wynikiem    118,51 pkt.
   16 miejsce  KDP Stara Wieś, woj. lubelskie                               z wynikiem    121,03 pkt.
   17 miejsce  KDP Karlikowo, woj. pomorskie                              z wynikiem    121,43 pkt.
   18 miejsce  KDP Obojna, woj. podkarpackie                             z wynikiem    125,89 pkt.
   19 miejsce  KDP Kwielice, woj. dolnośląskie                              z wynikiem    140,88 pkt.

Tekst: zosprp.pl

 

 

 

 

Foto: Adam Wolski